Koronawirus . zamykanie pływalni .

Autor Wątek: Koronawirus . zamykanie pływalni .  (Przeczytany 3706 razy)

Misza

• Gość
Odp: Koronawirus . zamykanie pływalni .
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Kwiecień 2020, 15:57:32 »
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamiętajmy, że większość basenów utrzymują gminy, więc stracą na tym mieszkańcy. Wiem, że tego większość społeczeństwa po prostu nie wie, ale otwarty i funkcjonujący prawidłowo basen to ogromne, wręcz niewyobrażalne koszty - średniej wielkości obiekt powiedzmy o lustrze wody około 2 tys. m, na samą energię wydaje dziennie ponad 10 tys. zł (a wodę trzeba ogrzać nieważne, czy wejdzie do niej tysiąc, czy sześć osób na dzień... koszt energii to tylko kropla w morzu wszystkich wydatków stałych - chemia do utrzymania czystości, uzdatnianie wody, koszty pracowników (i znowu, czy kilka, czy kilkaset osób wejdzie na basen dziennie - ilość ratowników, techników, sprzątaczek, kasjerów musi być taka sama...). same badania wody to koszt kilkudziesięciu tysięcy zł rocznie. Oczywiście to kwoty przybliżone, ale proszę mi wierzyć, że bardzo urealnione.To dlatego napisałem, że w takim przypadku otwarcie basenu jest bardzo ryzykowne ze względów ekonomicznych...