Kto ma ESOK Vivo?

Autor Wątek: Kto ma ESOK Vivo?  (Przeczytany 27027 razy)

Jacek

• Gość
Kto ma ESOK Vivo?
« dnia: 08 Październik 2014, 08:09:34 »
Zwracam się z wielką prośbą do wszystkich odwiedzających ten portal, o przesłanie informacji na temat systemu ESOK instalowanego przez firmę VIVO ( Mc COMP). Jesteśmy u progu zakończenia inwestycji i właśnie główny wykonawca przedstawił nam potencjalnego wykonawcę systemu ESOK i jest to właśnie VIVO. Prawdę mówiąc nie wiele wiem o ich systemie i jak wykonują prace serwisowe. Słyszałem od zaprzyjaźnionych „basenierzy”, że mają kiepskiej jakości opaski i transpordery, że jakość montowanych zamków do szafek pozostawia wiele do życzenia, ale to wszystko niepotwierdzone informacje i nic nie wiem o samym oprogramowaniu. W związku z powyższym bardzo was proszę o podzielenie się informacjami o tym zagadnieniu. Jeśli ktoś z was instalował na swoim obiekcie ESOK VIVO w ostatnich miesiącach bardzo proszę o kontakt ( kontakt do wiadomości BASEN PROF).

Z branży

• Gość
Odp: Kto ma ESOK Vivo?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2014, 21:29:11 »
Znam kilka obiektów, które używają (lub używały) tego oprogramowania - to np pływalnia Atlantis w Poznaniu, Aquapark Fala w Łodzi, pływalnia w Rybniku Boguszowicach. Nie wiem czy McCOMP sprzedaje dalej oprogramowanie, które przejął razem z firmą VIVO, ale jeżeli tak to jest to dość wyjątkowe oprogramowanie, bo działa w systemu UNIX na terminalach tekstowych! W mojej - oczywiście subiektywnej opinii - to jest raczej niezbyt nowoczesne rozwiązanie. Proszę też zwrócić uwagę, czy będzie Pan miał dostęp do wszystkich funkcji administracyjnych - jak np dodanie do bazy nowych transponderów, użytkowników, cenników, biletów itp. Słyszałem, ale sam tego nie potwierdziłem, że wiele tych czynności wymaga kontaktu z serwisem i są odpłatne.

Jacek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2014, 21:29:50 »
Dziękuję za informacje. Skontaktuję się z tymi obiektami.

Mirek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2014, 21:30:33 »
O Vivo niestety nie mogę napisać pochlebnej recenzji - paski były awaryjne, a do systemu nie można było samodzielnie wprowadzać zmian. Ale podobno coś się u nich teraz polepszyło. Najlepiej sprawdzić u źródła jakie dają teraz możliwości. Pozdrawiam.

Andrzej

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń 2014, 11:08:24 »
Dla Jacka. Jak chcesz mieć dobrze funkcjonujący ESOK to tylko opracowany i instalowany przez Trisoft z Płocka. Na naszej pływalni pracuje przez 16 lat bez zastrzeżeń. Na bieżąco aktualizowany i modernizowany. Serwis profesjonalny i szybki, możliwy również przez internet. Więcej informacji - dzwoń. Andrzej

Informatyk

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2014, 09:27:56 »
Z tego co wiem, to niewiele się u nich zmieniło, ale połączyli się w tym miesiącu z firmą LSI Software która też ma ESOK, więc zobaczymy co z tego wyniknie.

Jacek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2014, 09:47:17 »
Dziękuję za informacje.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2015, 22:46:48 wysłana przez Basenprof »

Andrzej

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2015, 13:28:32 »
Witam

Proponuję sprawdzić obiekty, które w ostatnim czasie wymieniały systemy po VIVO. Z tego co wiem to ostatnio Polkowice wymieniły system (ogłoszony przetarg) oraz Oleśnica.
Są to duże obiekty z bardzo rozbudowanym systemem ESOK.
Szczególnie zwróć uwagę na Polkowice bo był tam przetarg rozpisywany chyba 3 razy ze względu na wymagania funkcjonalne. Jak ktoś to zrealizuje to musi mieć super wypasiony system a przede wszystkim serwis.

Darek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2015, 13:16:36 »
Z obiektów, które wymieniły Vivo w ostatnim czasie warto wspomnieć o Aquaparku Zakopane.
Obecnie pracują na rozwiązaniach BASE System.

adamek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj 2015, 14:17:10 »
Tak jak poprzednicy, radzę zrobić oględziny postawionych już systemów ;)

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Wrzesień 2015, 09:46:53 »
Poznańska Malta pracuje na McKompie, radzę ich spytać jak to u nich chodzi

danal

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Wrzesień 2015, 12:29:35 »
Malta - no właśnie, wypadło mi to z głowy ;)

Adam

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Październik 2015, 09:32:44 »
Na systemie Vivo pracuje basen w Koszalinie (nie Aquapark). Można ich spytać.