Systemem uzdatniania wody DAISY

Autor Wątek: Systemem uzdatniania wody DAISY  (Przeczytany 23412 razy)

baseny

• Gość
Systemem uzdatniania wody DAISY
« dnia: 07 Styczeń 2014, 23:28:45 »
A jak ten system ma się do stosowania chemii basenowej? Czy idzie jej mniej w porównaniu z dotychczas stosowanymi technologiami uzdatniania?

D.M.

• Gość
Odp: Systemem uzdatniania wody DAISY
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2014, 11:58:16 »
Tak, system DAISY ma na celu optymalizację zużycia chemii basenowej. Nie rezygnujemy z dozowania np. chloru, ale dzięki współdziałaniu aktywowanego złoża filtracyjnego, koagulanta i flokulanta oraz mieszacza statycznego używamy chemii w takiej ilości, by krótko mówiąc " nie przedobrzyć". Mniej bakterii w wodzie = mniej chemii do ich zwalczania.

Grzegorz

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2014, 11:49:27 »
Mądry artykuł musze powiedzieć http://www.basenprof.pl/artykuly/149/apf_i_aco_-_zgrany_duet_w_optymalizacji_procesu_koagulacji_i_flokulacji.html. W moim basenie przeprowadziłem taka koagulację i flokuację i zanieczyszczenia opadły na dno. Problem w tym, że w żaden sposób nie umiem ich usunąć. Na szczęście skończył się sezon i spuszczam wodę. W przyszłym roku muszę poszukać innych środków.

Jacek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2014, 13:37:32 »
Właśnie dziś przeprowadziłem ciekawy i do tej pory nie znany mi zabieg związany z koagulantem. Do dzisiejszego dnia w wannie Spa, miałem wodę o bardzo brzydkim, żółtym kolorze. Problem z kolorem wody zaczął się w momencie wymiany złoża w filtrze. Po uruchomieniu układy filtracyjnego woda przybrała kolor zielony, a następnego dnia kolor żółty. Nie pomagało płukanie filtra, „przechlorowanie” ani żadne inne zabiegi. To, że świeża woda przybiera kolor zielonkawy ( ze względu na zawartość żelaza)nie była dla nas zaskoczeniem, ale kolor żółty nie zachęcał do wypoczynku w wannie. Okazało się, że problem który nurtował nas od kilku dni można załatwić w kilka minut, technik firmy zewnętrznej, która prowadzi nam serwis SUW, dodał do zbiornika większą ilość koagulantu i po kilkunastu minutach woda przybrała błękitny kolor. Właśnie dziś dowiedziałem się, że po wymianie złoża z hydroantracytem należy zastosować taki manewr aby uaktywnić złoże. Człowiek uczy się całe życie. Pozdrawiam,

Baseny

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2014, 09:34:02 »
Miałem okazję wizytować basen w Szwecji na którym jest zainstalowany ten system i wg zarządcy tego obiektu mają duże oszczędności. Co do wyglądu wody, to rzeczywiście jest bardzo przejrzysta i na obiekcie nie czuć w ogóle chloru.

Technik

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudzień 2014, 21:59:44 »
Czy ktoś ma ten system w Polsce? Jak to się sprawdza?

Paweł

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2015, 15:27:16 »
Witam,
Nie wiem czy ktoś ma pełny system w Polsce , natomiast materiał filtracyjny AFM jest już stosowany na kilku obiektach i efekt jest rewelacyjny ,
bardzo klarowna wody , zdecydowanie niższe zużycie środków do pielęgnacji , brak  zapachu "chloru" , wymiana złoża  co 8-10 lat !!! chyba jest to najlepsza rekomendacja .

D.M.

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2015, 11:57:12 »
Pełny system w Polsce ma basen na obiekcie sportowym Jasna w Gliwicach.
Materiał AFM ma basen w Zabrzu oraz Bieruniu. Również klienci prywatni chwalą sobie zmianę jakości wody po wymianie złoża.
Wkrótce basen w Chorzowie będzie funkcjonował na tym systemie.

A jak się to sprawdza? Proszę spróbować wymienić złoże w 1 filtrze lub 1 obiegu i porównać z pozostałymi. To będzie najlepsza metoda sprawdzenia.

Marek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2015, 14:12:48 »
Witam,
Nie wiem czy ktoś ma pełny system w Polsce , natomiast materiał filtracyjny AFM jest już stosowany na kilku obiektach i efekt jest rewelacyjny ,
bardzo klarowna wody , zdecydowanie niższe zużycie środków do pielęgnacji , brak  zapachu "chloru" , wymiana złoża  co 8-10 lat !!! chyba jest to najlepsza rekomendacja .

Pierwszym dużym obiektem w Polsce jest  aquapark w Koszalinie. Warto za jakiś czas sprawdzić jak to działa i czy rzeczywiście taki to cudowny system.

Dominika

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2015, 10:15:42 »
Panowie i Panie,
Abstrahując od tego, że system można sprawdzić we wszystkich krajach Europy ( Niemcy, Szwecja,Francja, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, kraje Beneluxu, itd.) w USA, w Azji Mniejszej i na Dalekim Wschodzie, np. Singapur, to tak, Koszalin będzie pierwszym obiektem w Polsce, który prócz urządzeń z systemu DAISY, będzie również używał chemii Dryden Aqua, tj. koagulant i flokulant w 1 - APF oraz aktywny utleniacz katalityczny ACO.
Na dzień dzisiejszy basen w Gliwicach może się pochwalić dobrą jakością wody i powietrza, pracując na AFM i ZPM.

pitero

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2015, 11:15:36 »
Na dzień dzisiejszy basen w Gliwicach może się pochwalić dobrą jakością wody i powietrza, pracując na AFM i ZPM.
A to ciekawostka ;)