rozporzącdzenie dot. wody

Autor Wątek: rozporzącdzenie dot. wody  (Przeczytany 25945 razy)

Kaska

• Gość
rozporzącdzenie dot. wody
« dnia: 19 Kwiecień 2016, 10:18:33 »
Nowe rozporządzenie dot. wody to jeden wielki gniot. Nasz zmarnowany czas, pieniądze i masa nerwów, poza tym nie wiem jak u Was, ale nasz sanepid zupełnie nie przygotowany, więc ja osobiście jestem wściekła.

Gosc

• Gość
Odp: rozporzącdzenie dot. wody
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2016, 18:15:59 »
To chyba ty masz byc teraz przygotowana, a nie sanepid :)

Kaska

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2016, 10:02:46 »
piszę o sytuacji, gdy są problemy z certyfikacją laboratoriów i odsyłanie od jednych do drugich, nie mówiąc już o czasie trwania badań. raczej trudno mnie będzie przekonać, że zmiany w ustawie są korzystne - użytkownicy basenów nie odczują różnicy w jakości wody, za to baseny odczują to w swoim budżecie.

Gosc

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2016, 19:49:55 »
No niestety od zwiekszenia ilosci badan jakosc wody sie nie poprawi. Problemow jest duzo :(

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2016, 12:20:44 »
Witam serdecznie
Ktoś z państwa napisał że jakość wody się nie zmieni w związku z nowym rozporządzeniem. Ja uważam że znacznie się pogorszy, znamy tendencje Polaków do "machlojek". Teraz osoba lub firma która jest uprawniona do poboru prób wody i zajmie się dostarczaniem ich do konkretnego laboratorium będzie mogła złożyć swoim zleceniodawcą "propozycję"- za odpowiednią opłatą będę zamiast waszych próbek dostarczał wodę z innego, dobrego basenu pod waszą nazwą, bo nikt mnie nie sprawdzi. A raz czy dwa razy w roku przyjdzie do was Sanepid i sprawdzi tylko wynika badań które będziecie mieli świetne,. Więc nic nie musicie robić z wodą bo ja zadbam o dobre wyniki, bo jak coś, to nabiorę wody z kranu i co mi kto zrobi ?

Zarządca

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2016, 07:53:29 »
Strasznie denerwuje mnie podejście legislatorów w Polsce i w ogóle rządzący, bo jak zwykle przerzucają wszystko na nas. Mamy jako przedsiębiorcy montować kasy fiskalne, a przecież to nie dla nas ułatwienie tylko dla US. To my mamy dla US zbierać podatki to może powinniśmy dostawać prowizję od Skarbówki. A teraz jeszcze mamy sami kontrolować wodę i za to płacić! To za chwilę za płacimy za wizyty wszelkiej maści inspektorów. Kontrola z UKS raz na miesiąc po 300 zł za wizytę , kontrola z PIP raz w miesiącu 500 zł za wizytę, kontrola z NIK  1000 zł za wizytę i tak możne podreperować budżet, tylko za chwilę nie będzie kogo kontrolować bo wszyscy padną, ale kogo to obchodzi, to już będzie w następnej kadencji.

Biurokracja poraża

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:05:59 »
To już nawet nie o kadencję chodzi, nie myślę że to jakieś polityczne zabiegi, tylko najzwyczajniej w świecie próba udowadniania innym (zwierzchnikom, społeczeństwu) jacy to my (czyli ci co namiętnie tworzą wszelkiego rodzaju przepisy) jesteśmy mądrzy i potrzebni. Takim urzędnikom zależy na jak największej ilości zapisów, ustaw i czego tam popadnie, bo gdyby prawo było proste, to oni nie byliby potrzebni. A że wiedzy praktycznej i doświadczenia u nich jak na lekarstwo, to już inna kwestia...

Jacek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2016, 10:13:28 »
Zastanówmy się czemu ma służyć nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie badania jakości wody w takim kształcie ? Bo przecież nie jakości....
Do tej pory u mnie na basenie  Sanepid badał wodę co dwa tygodnie, potem przychodzili raz w miesiącu, ale zawsze niezależnie sprawdzili jakość wody i mieli ogólny ogląd sytuacji w rejonie. Natomiast teraz, zgodnie z rozporządzeniem
 odwiedzą baseny raz lub dwa razy do roku aby sprawdzić czy robimy badania i jakie są wyniki tych badań. Tak jak ktoś już tu na forum napisał, ja będę miał zawsze świetne wyniki zamieszczone w książce, bo załączę tylko te które spełniają normę.
Proszę państwa to jest dokładnie tak jak byśmy się dziś dowiedzieli że Policja już nie będzie prowadziła badań trzeźwości na drogach, tylko każdy kierowca będzie musiał zapłacić indywidualnie za cotygodniowe badania i mieć je do okazania raz w roku. Czy to będzie "chuch" mojej żony, czy córki kogo to będzie obchodziło, ważne żeby mieć wynik i za niego zapłacić, ale czy poprawi to bezpieczeństwo na drogach ? Chyba nie ...

Mirek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj 2016, 06:31:19 »
To wielki błąd zarządców pływalni że nie oprotestowaliśmy ustawy na poziomie konsultacji. W codziennej pogoni wiele spraw niestety umyka, jak widać nieraz nawet takie ważne, a teraz możemy już sobie tylko ponarzekać.

ALA

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maj 2016, 11:31:41 »
Nie nabierajcie się na żądania Sanepidu w kwestii badania wody przed wejściem do niecki - niektórzy montują kraniki w rurach, ale to zupełnie niepotrzebne koszty. Jeśli obiekt czerpie z własnego ujęcia, to tak, ale jeśli macie wodę z wodociągów miejskich, to zwróćcie się do nich o takie dokumenty, bo to oni sprzedają Wam wodę i posiadają stosowne badania w zakresie przydatności do użytku/spożycia. Zawsze to kilka opłat mniej w roku za badania:-)

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj 2016, 13:54:07 »
ktoś napisał, ze zarządcy nie protestowali - to prawda, ale gdzie w natłoku swoich codziennych obowiązków mieliśmy szukać szczegółowych i jasno interpretowanych zapisów? owszem, dostaliśmy coś z gdańskiej fundacji wody, ale karteczka z proponowanymi zmianami skopiowana z ustawy to żadna pomoc - albo ktoś się tym zajmuje na serio i przedstawia nam konkretne założenia, albo udaje że się zajmuje sferą doradczą. od firm doradczych oczekiwałbym rzetelnego podejścia do sprawy, może ktoś wreszcie zacznie trzymać rękę na pulsie i będzie dla nas wsparciem.

Grzesiek

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj 2016, 17:09:30 »
zgody na to rozporządzenie nie było, zarządcy pisali do ministerstwa, ale zabrakło spójnego jednego głosu wszystkich.

Marek

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj 2016, 22:38:11 »
Czy wiecie kto wogóle opiniował zapisy nowego rozporządzenia? Ciekawe jacy to fachowcy maczali w tym palce.

maciej

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Maj 2016, 07:23:09 »
z jednej strony ustawę tworzyli ludzie nie mający żadnego doświadczenia w zarządzaniu pływalnią z drugiej to kolejny sposób na zasilenie budżetu państwa

Anka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Październik 2016, 13:21:36 »
Jak Wasze doświadczenia z nowym rozporządzeniem po kilku miesiącach obowiązywania? Potwierdziły się analizy dodatkowych kosztów?