Sprzątanie

Autor Wątek: Sprzątanie  (Przeczytany 66669 razy)

Piotr

• Gość
Sprzątanie
« dnia: 27 Luty 2015, 06:58:59 »
Czy ktoś z was ma może na swoim obiekcie firmę zewnętrzną do utrzymania czystości na basenie?
Przymierzam się do takiej formy i jestem pełen obaw o jakość. Jeśli macie doświadczenia w tym temacie to podzielcie się opiniami. Może ktoś pomoże mi tak stworzyć SIWZ aby móc dostać dobrą usługę nie koniecznie za najniższą cenę.
Piotr

Marek

• Gość
Odp: Sprzątanie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2015, 09:26:22 »
Szczerze mówiąc ja jestem trochę sceptyczny do sprzątających firm zewnętrznych na basenie, bo ich personel ma dużą rotację i nie jest wyszkolony pod kątem utrzymania czystości, mówiąc wprost umieją machać mopem, ale co z czyszczeniem specjalistycznym np. plaż, szatni itp? Nie chciałbym mieć co chwilę sanepidu na głowie.

Marta

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2015, 10:43:01 »
Na basenie radzę zostawić swój personel, a zamówienie na firmę sprzątającą zrobić na pozostałe części obiektu.

specjalista suw

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2015, 17:18:27 »
Dobra, profesjonalna zewnętrzna firma sprzątająca to skarb ! Szkoda tylko, że jest ich tak mało. Poza tym, jak już uda się ją znaleźć, to okazuje się, że wcale nie jest taniej, bo porządna firma się ceni. I słusznie. Zazwyczaj w wyniku przetargu wybiera się firmę najtańszą i wtedy zaczyna się problem. Pracownicy takiej firmy nie mają pojęcia o profesjonalnym sprzątaniu. Zatrudniani  są  z łapanki, płaci się im najniższą pensje i liczy, że jakoś to będzie. Otóż nie będzie ! Po kilku tygodniach na ośrodku zrobi się syf który odstraszy klientów. Skargi i zażalenia składane do kierownictwa firmy odnośnie wypełnienia warunków umowy dotyczących utrzymania czystości na pływalni powodują tylko coraz większą rotacje pracowników. Zwalniają  jednych, a na ich miejsce zatrudniają  drugich nie lepszych . Zdecydowanie odradzam. Lepiej mieć swoich, sprawdzonych i zaufanych pracowników odpowiednio zmotywowanych do pracy (premie, nagrody itp.) i spać spokojnie.

aquapark piła

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2015, 14:22:59 »
A my wręcz przeciwnie jesteśmy zadowoleni z firmy zewnętrznej. Umiejętnie zapisy w specyfikacji oraz umowy pozwolą na  obopólne zadowolenie.

baspol

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2015, 14:22:59 »
Rozwiązanie proponowane przez Panią Martę jest najrozsądniejsze.

pitero

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2015, 15:36:23 »
Przede wszystkim umowa i doświadczenie poparte rekomendacjami i nie ma się czego bać ;)

MAK

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Czerwiec 2015, 08:58:55 »
Przede wszystkim umowa i doświadczenie poparte rekomendacjami i nie ma się czego bać ;)

Tylko znajdź mi taką firmę, która ma doświadczenie, dobre rekomendacje i działa w mieście powiatowym :-) To graniczy z cudem.

djawo

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2015, 13:47:23 »
@MAK, a z jakiego miasta szukasz? :)

Martin

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopad 2015, 15:33:38 »
Witam
Reprezentuje jednego z producentów płytek ceramicznych w tym basenowych. Bardzo często się spotykam z trudnościami z czyszczeniem płytek basenowych (przeważnie reliefowych, antypoślizgowych) Pozwolę sobie zasugerować parę rad. I z góry przepraszam za mój polski nie jestem Polakiem .
1.   Dobór płytki. Zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości są płytki szkliwione. Wynika to z tego ze do szkliwa nie przywiera tak brud ja do gresu surowego nieszkliwionego. Czasami są obawy, ze szkliwo się po czasie zetrze. Ale u obiektów basenowych zewnętrzych takie obawy nie sa uzasadnione. Tu się chodzi boso lub w klapkach i zabrudzenie piaskiem który jest najbardziej ściearającym materiałem jest minimalne. Dla tego wystarczającą klasa ścieralności jest PEI 3 a wyżej.
2.   Dobierajmy antypoślizgowości takie jakie są wymagane przepisami. Czasami inwestor z obaw o bezpieczeństwo wybiera płytki najwyższej antypoślizgowości z obaw o bezpieczeństwo. Naprzyklad na plaże i natryski wybiera antypoślizgowość „C” i gdyż wystarczy „B”. Czym wyższa antypoślizgowość tym jest płytka bardziej reliefowa i przez to trudniejsza w utrzymaniu czystości. Niestety tu są czasami winni i producenci płytek, którzy zawyżają skuteczność antypoślizgową Swoich produktów do rzeczywistości i inwestor się potem obawia.
3.   Bardzo ważne jest pobudowlane sprzątanie. Spotykam się z przypadkami, że posadzka wygląda na czystą po przekazaniu basenu inwestorowi.  I jednak się nadmiernie brudzi, jak by się brud kleił do posadzki. To często jest na skutek pozostawienia bardzo cienkiego filmu z resztkami cementu, który jest dla oka niewidoczny. Koniecznie po zafugowaniu, należy posadzkę umyć środkiem kwaśnym do usuwania resztek cementu.
4.   Impregnacja – polecam impregnować posadzki na basenie. Impregnujemy tylko czystą i suchą powierzchnie! Proszę unikać impregnatów zawierających parafinę, jest nietrwała i obniża skuteczność antypoślizgową.
5.   Właściwy program czyszczenia. Powinien być on w pisemnej formie dopracowany do szczegółów. Główną zasadą jest 4 x myć roztworem zasadowym  i 1 x kwaśnym.
My takie rozwiązania posiadamy, ale było by niegrzeczne korzystać z tej sympatycznej platformy jako z portalu reklamowego.

Łukasz

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Listopad 2015, 15:44:50 »
@Martin dzięki za porady!