FORUM BASENPROF

Kategoria ogólna => FORUM - zobacz o czym rozmawiają inni => Wątek zaczęty przez: demonik321 w 30 Marzec 2020, 18:23:57

Tytuł: Automat basenowy
Wiadomość wysłana przez: demonik321 w 30 Marzec 2020, 18:23:57
Witam jaki osprzęt do dozowania chemii potrzebuję do basenu 100m3?
Tytuł: Odp: Automat basenowy
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz W. w 02 Kwiecień 2020, 10:13:05
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.

Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania Rozp. Min. Zdrowia w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.
W powyższym Rozp. jest wymóg kontroli szeregu parametrów oraz ich dokumentacji w ciągu doby. Urządzenie kontrolno-pomiarowe może realizować pomiar i archiwizację następujących wartości: Cl wolny, Cl związany, pH, Redox oraz temperatura. Stosując tego typu urządzenie kontrolno-pomiarowe w połączeniu z pompkami dozującymi Cl oraz korektora pH możliwe jest realizowanie powyższych wymagań w trybie automatycznym co znacząco ułatwia bieżącą obsługę obiektu.

Na rynku dostępnych jest szereg rozwiązań różnych producentów w zakresie urządzeń kontrolo-pomiarowych oraz pomp dozujących środki chemiczne. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od preferencji użytkownika oraz oczywiście budżetu jakim dysponuje. Poszczególne urządzenia mogą się różnić w zakresie dostępnych funkcjonalności dodatkowych jak np. zdalny odczyt parametrów, sposób archiwizacji danych oraz obsługa dodatkowych elementów stacji uzdatniania wody.

W przypadku zainteresowania konkretną ofertą polecam kontakt bezpośredni z firmą specjalistyczną, np. Anchem Sp. z o.o., która będzie w stanie doradzić w wyborze odpowiedniego rozwiązania.