FORUM BASENPROF

Kategoria ogólna => FORUM - zobacz o czym rozmawiają inni => Wątek zaczęty przez: inwestor w 28 Kwiecień 2015, 10:02:49

Tytuł: Wodne place
Wiadomość wysłana przez: inwestor w 28 Kwiecień 2015, 10:02:49
Planujemy jako inwestor miejski zakup kilku elementów dmuchanego wodnego placu zabaw i zastanawiamy się nad strategią udostępniania go mieszkańcom (płatnie, czy nieodpłatnie). Czy ktoś z Państwa ma jakieś doświadczenia z udostępnianiem płatnym (a jesli tak, to jakie było zainteresowanie i nastawienie klientów), czy raczej mieszkańcy korzystali z atrakcji bezpłatnie?
Tytuł: Odp: Wodne place
Wiadomość wysłana przez: Edward w 28 Kwiecień 2015, 12:12:03
Oczywiście odpłatnie, a pan dostał  urządzenia za darmo? Niczego co jest za darmo ludzie nie szanują. Należy tylko dobrze przemyśleć układ takich atrakcji. Wiem z doświadczenie że takie elementy jak np wodne boisko do gry w siatkówkę opanują dwie osoby i reszta czeka w  wodzie i się nudzi, a na zjeżdżalni jest cały czas ruch. Stworzenie fajnego toru przeszkód jest naprawdę dużą atrakcją i znajdzie się mnóstwo ludzi którzy za to chętnie zapłacą. Jak widać na różnego rodzaju piknikach dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane "dmuchańce"i ludzie płacą po dziesięć złotych za pięć lub dziesięć minut, więc ustalając rozsądną cenę za 1/2 godziny na pewno będzie miał pan mnóstwo klientów, bo oczywistym jest, że zabawa w wodzie jest bardziej atrakcyjna.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wodne place
Wiadomość wysłana przez: pitero w 07 Maj 2015, 11:16:57
Jeśli to impreza charytatywna to rozumiem, ale jak chcesz coś zarobić...to już odpowiedz sobie sam ;)
Tytuł: Odp: Wodne place
Wiadomość wysłana przez: maniek w 07 Maj 2015, 12:42:36
nie wszystko traktuje się jako zarobek, miasto może także udostępnić różne atrakcje w lato mieszkańcom nieodpłatnie, tak jak organizuje się np. koncerty, festyny itp. jasne, że jest to duże obciążenie dla budżetu, ale wszystko zależy od strategii... teraz przed wyborami zapewne wiele atrakcji w wielu polskich miastach będzie udostępniane za darmo :-)
Tytuł: Odp: Wodne place
Wiadomość wysłana przez: adamek w 27 Maj 2015, 14:18:39
...teraz przed wyborami zapewne wiele atrakcji w wielu polskich miastach będzie udostępniane za darmo :-)
Potwierdzam, było. Na każdym rynku w większym mieście coś się działo ;)