FORUM BASENPROF

Kategoria ogólna => FORUM - zobacz o czym rozmawiają inni => Wątek zaczęty przez: specjalista suw w 28 Luty 2016, 17:40:24

Tytuł: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: specjalista suw w 28 Luty 2016, 17:40:24
Witam.
Jeśli armatura  pod prysznicami ma standardową regulację ciepła- zimna woda, to wiadomo, że problemu nie ma . Klient temperaturę reguluje sobie sam. W przypadku czasowych automatów prysznicowych temperaturę ustawia się na mieszaczu wody zamontowanym w niedostępnym dla klienta miejscu. Mieszacze ustawione są na 38 stopni, ale w przypadku dłuższej przerwy w odbiorze ( np. noc ) woda stojąca w rurach po prostu się wychładza. Oczywiście po kilkukrotnym wciśnięciu automatu ( przycisku ) prysznicowego temperatura wody wzrasta i osiąga zadaną wartość ale ... za czym do tego dojdzie klient wylewa na siebie wychłodzoną wodę . Niejednokrotnie z tego powodu dochodzi do awantur . O ile w okresie letnim trochę chłodniejsza woda nie stanowi żadnego problemu, to w sezonie jesienno-zimowym temat tzw " zimnej wody " pod prysznicami zawsze wraca. Ciekawi mnie jak sobie radzicie na swoich pływalniach z tym problemem ? Jakieś patenty ? Tłumaczenie, iż wychłodzoną wodę należy po prostu spuścić niestety nie dociera... Według klienta woda gorąca ma być dostępna natychmiast... :-\
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: jacek w 29 Luty 2016, 13:51:02
Z temperaturą wody pod prysznicami jest jak z wieloma innymi sytuacjami w których nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich.
Jako zarządca obiektu prawie codziennie spotykam się ze skargami w sprawie temperatury wody w nieckach, pod prysznicami itp, ale co najciekawsze to to że dla jednych woda jest za zimna, a dla innych za gorąca. Równie kontrowersyjnym tematem jest strefa nagości w części SPA. Dla jednych to naturalne jest że to strefa nagości, ale druga strona twierdzi zupełnie co innego.
Wracając jednak do problemów z prysznicami myślę że nie ma na to specjalnego patentu, w takim układzie technologicznym o którym tu jest mowa jesteśmy skazani na te poranne awanturki ... No można jeszcze  spuszczać wodę co jest bardzo drogie, ale "święty spokój " kosztuje.
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: Arek w 01 Marzec 2016, 11:13:57
Ja nawet myślałem o tabliczkach informujących o porannym problemie ze względu na nocny przestój. Być może to uspokoiłoby trochę sytuację...
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: specjalista suw w 04 Marzec 2016, 08:47:05
 A najczęściej słyszę  " Na innych basenach to woda ciepła jest od razu " :o  Oburzony klient mówi, że już więcej tu nie przyjdzie, składa skargi do Burmistrza, sanepidu i Bóg wie jeszcze gdzie... po czym za kilka dni wraca i korzysta z prysznica z "zimną wodą " ???
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: dok w 30 Sierpień 2016, 22:32:07
To problem pośród setek innych które zgładzają klienci. Chyba pozostaje nam cierpliwość i zimna krew w wysłuchiwaniu takich skarg. Są rzeczy których nie da się przeskoczyć i tyle.
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: Nieprawda co tu piszecie w 03 Styczeń 2017, 14:20:13
Woda powinna być gorąca już po pierwszych uruchomieniach natrysków. Owszem w niektórych instalacjach na odcinku od mieszacza do prysznica trzeba jeden raz wodę spuścić ale nie więcej i nie kosztuje to drogo bo to jest kilka litrów.Żeby instalacja pracowała prawidłowo do mieszacza musi być doprowadzona woda zimna i gorąca o tym samym ciśnieniu (różnica nie więcej niż 0.5 bara-sprawdzić w dokumentacji mieszacza) a zaworki zwrotne w mieszaczu działać prawidłowo inaczej podczas postoju woda zimna cofa się do rury z wodą gorącą wypełniając ją obficie przez noc na odcinku od mieszacza do cyrkulacji a to często kilkanaście metrów i mamy taki efekt rano że do mieszacza dochodzą obie wody zimne więc jaką temperaturę ma on nam wymieszać ? Często problemem jest rura doprowadzająca gorącą wodę której prześwit się znacznie zmniejszył w skutek osadzenia się tam kamienia w skutek czego dochodzi do znacznego spadku ciśnienia gdy z wody zaczyna korzystać więcej osób gdyż znowu mieszacz nie otrzymuje wody zimnej i ciepłej o pożądanym ciśnieniu.Przed mieszaczem należy koniecznie zamontować reduktory ciśnienia i co kilka miesięcy czyścić ich filtry.I najważniejsza sprawa żeby komuś się chciało to robić . U mnie na pływalni zaoszczędzono  , zwolniono konserwatorów którzy mieli do tego serce a w nasze miejsca zatrudnili firmę zewnętrzną która przyjeżdża jak już jest wszystko popsute i wymienia na nowe.Za parę lat trzeba będzie obiekt zamknąć o koszty remontu będą ogromne jak się tego nazbiera. Firma zewnętrzna czyści tylko dno i dba o parametry wody. My robiliśmy całe remonty z terakotą w niecce włącznie.Bardzo raziło to w oczy jak konserwator siedział sobie przy biurku i czytał gazetę ale nikt nie pomyślał że czyta ją bo na basenie wszystko funkcjonuje prawidłowo. Niecka czysta , dachy wysprzątane , teren odśnieżony , woda pod natryskami ciepła a gronkowca nikt nie widział od czasu jak basen powstał to jest 13 lat .Więc na koniec proszę Was nie piszcie głupot tylko bierzcie się za pracę . Klienci w sprawie wody mają rację.
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: Patryk w 03 Styczeń 2017, 21:28:25
Myślę że przedmówcom chodziło właśnie o poranną porę. Woda jest wtedy w instalacji wychłodzona, więc nie do końca jest to nieprawda. Problem może dotyczyć szczególnie dużych obiektów gdzie mówimy o dużej powierzchni i poważnych ilościach rur.
Tytuł: Temperatura wody pod prysznicami
Wiadomość wysłana przez: BryanWooms w 02 Październik 2018, 12:28:46
Wybieram sie do Debek w przyszlym tygodniu i mam pytanie jaka jest teraz temperatura wody w morzu?

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: mila w 04 Październik 2018, 12:26:18
sprawdź na jakiejkolwiek stronie z prognozami pogody :-)
Tytuł: Temperatura wody pod prysznicami
Wiadomość wysłana przez: LutherTeemy w 11 Wrzesień 2019, 05:37:56
Witam mam Pytanie chce wlozyc dodatkowy zegar temperatury wody i nie wiem gdzie zamontowac czujnik czy na wylocie z silnika czy moze na wylocie z chlodnicy na wezu?

Pozdrooo
Tytuł: Odp: Temperatura wody pod prysznicami.
Wiadomość wysłana przez: Mik w 17 Wrzesień 2019, 10:52:02
Ale o co chodzi konkretnie LutherTeemy?