Wyślij odpowiedź

Wyślij odpowiedź

Uwaga - podczas czytania wysłano 9 odpowiedzi, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Nazwa:
Temat:
Ikona wiadomości:

Weryfikacja:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: Misza
« dnia: 29 Kwiecień 2020, 15:57:32 »

W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamiętajmy, że większość basenów utrzymują gminy, więc stracą na tym mieszkańcy. Wiem, że tego większość społeczeństwa po prostu nie wie, ale otwarty i funkcjonujący prawidłowo basen to ogromne, wręcz niewyobrażalne koszty - średniej wielkości obiekt powiedzmy o lustrze wody około 2 tys. m, na samą energię wydaje dziennie ponad 10 tys. zł (a wodę trzeba ogrzać nieważne, czy wejdzie do niej tysiąc, czy sześć osób na dzień... koszt energii to tylko kropla w morzu wszystkich wydatków stałych - chemia do utrzymania czystości, uzdatnianie wody, koszty pracowników (i znowu, czy kilka, czy kilkaset osób wejdzie na basen dziennie - ilość ratowników, techników, sprzątaczek, kasjerów musi być taka sama...). same badania wody to koszt kilkudziesięciu tysięcy zł rocznie. Oczywiście to kwoty przybliżone, ale proszę mi wierzyć, że bardzo urealnione.To dlatego napisałem, że w takim przypadku otwarcie basenu jest bardzo ryzykowne ze względów ekonomicznych...
Wysłany przez: amator pływania
« dnia: 29 Kwiecień 2020, 13:11:43 »

Nie będzie się opłacało otwierać pływalni? Nie bardzo to rozumiem. Tutaj nie powinien decydować rachunek ekonomiczny (poza tym baseny kryte czy odkryte w większości są deficytowe)
Lepiej żeby ludzie szli nad rzekę czy jezioro i tam korzystali z kąpieli bez nadzoru?
Ciekawe jak postąpią włodarze miast? Czy pozwolą żeby wygrał rachunek ekonomiczny, ale za to ludzie później im wypominali zamknięte baseny jak ludzie zaczną się topić na dzikich kąpieliskach.
Wyjazdy zagraniczne raczej będą mało popularne w te wakacje więc raczej lokalna rekreacja powinna działać (nawet z ograniczeniami)
Wysłany przez: Misza
« dnia: 27 Kwiecień 2020, 12:59:17 »

W weekend chyba padły bardziej szczegółowe ustalenia, bo widzę w artykule, że dodali też baseny w czwartym etapie. Pytanie tylko, czy nie wymyślą, że jednocześnie na obiekcie może przebywać tylko kilka osób, bo wtedy nie będzie nam się opłacało uruchamiać basenów.
https://www.basenprof.pl/aktualnosci/2184/nowa_sportowa_rzeczywistosc.html
Wysłany przez: mati
« dnia: 24 Kwiecień 2020, 13:45:40 »

w czwartym etapie siłownie i fitness, o basenach nadal nie ma mowy...
Wysłany przez: Radek
« dnia: 22 Kwiecień 2020, 13:30:25 »

Ktoś ma przecieki kiedy planuje się otwarcie basenów?
Wysłany przez: Lidia
« dnia: 17 Kwiecień 2020, 14:45:40 »

Dziękuję za możliwość skorzystania z pomocy dla basenów. To bardzo dobry pomysł na taką akcję. Pozdrawiam wszystkich kolegów i koleżanki z pływalni w całej Polsce :-)
Wysłany przez: Dorota
« dnia: 15 Kwiecień 2020, 13:23:17 »

Obniżyliśmy temperaturę, utrzymujemy wodę i czekamy. Pracownicy sprzątają obiekt a od maja na postojowe. Dział techniczny będzie pracował normalnie.
Wysłany przez: Zarządca
« dnia: 15 Kwiecień 2020, 12:47:13 »

Witam Wszystkich. My obiekt wyłączyliśmy z korzystania 12 marca. Woda spuszczona z każdej niecki :/ Pracownicy etatowi pracują, bo mamy przerwę technologiczną- ale do kiedy ona potrwa- co dalej z tymi pracownikami, przecież żadnych przychodów nie mamy???
Pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego powrotu do normalności :)
Wysłany przez: Andrzej
« dnia: 14 Kwiecień 2020, 17:58:17 »

My obniżyliśmy temperaturę ale utrzymujemy wodę - boje się ze po dłuższym przestoju nie będzie do nalewać i czym uzdatniac
Wysłany przez: Andrzej
« dnia: 10 Kwiecień 2020, 12:24:35 »

U nas teraz trwa organizacja spraw kadrowych. Wysyłamy pracowników na postojowe i urlopy. Technicznie działamy jak w przerwie technologicznej, przynajmniej to będziemy mieć już w tym roku z głowy...
Wysłany przez: aquapark
« dnia: 07 Kwiecień 2020, 08:46:26 »

Witam, jak zapewne większość - spuściliśmy wodę i robimy teraz przerwę technologiczną, którą standardowo robimy we wrześniu. Potem wysyłamy ludzi na urlopy i postojowe. I czekamy na rozwój sytuacji. Pozdrowienia, trzymajcie się zdrowo.
Wysłany przez: Jacek
« dnia: 20 Marzec 2020, 08:28:26 »

U nas nastąpiła zmiana strategii - prognozy przewidują dłuższy przestój, więc dzisiaj spuszczamy wodę z dużych niecek  :(. Pozdrawiam
Wysłany przez: Kaśka
« dnia: 19 Marzec 2020, 11:59:21 »

Cześć, wysłaliśmy niektórych naszych pracowników do domu, ze sprzątającymi nie ma problemu, bo to firma zewnętrzna i rozliczamy się godzinowo, podobnie z ratownikami, na szczęście większość naszych kasjerek do osoby z dziećmi, więc skorzystały z zasiłku opiekuńczego, technicy pracują w bieżącym zakresie utrzymania i prace konserwacyjne. Administracja pracuje na bieżąco. Na razie tak to wygląda, ale jeśli sytuacja będzie się przedłużać, to będziemy mieć większy problem.
Wysłany przez: Jacek
« dnia: 18 Marzec 2020, 15:01:01 »

A jak z temperaturami podczas postoju .
Obniżacie  ?

Witam, my temperaturę obniżamy. Warto jest spuścić wszystkie małe obiegi, np. wanny, a większe z powodu dużych kosztów rozruchu (w końcu nie wiemy kiedy pozwolą nam znowu funkcjonować) utrzymujemy, a w celu oszczędności obniżamy temp. do 20 st. a na hali do około 22 st.
Wysłany przez: Technologie
« dnia: 17 Marzec 2020, 12:45:56 »

A jak z temperaturami podczas postoju .
Obniżacie  ?